• מקרה 1

  האתגר:

  אל הקליניקה הגיעה מטופלת כבת 40 עם שיניים וחניכיים במצב ירוד. המטופלת סיפרה על פחד קיצוני מטיפולי שיניים בעקבות טראומה שחוותה בעברה, שגרמה לה להזניח את מצב הבריאות של שיניה. המטופלת ביקשה לעבור טיפול שיניים בהרדמה כללית בנוכחות מרדים, והתנגדה לכל צורת טיפול אחרת.

 • מקרה 2

  האתגר:

  אל הקליניקה הגיעה מטופלת כבת 22 לצורך טיפול אסתטי. המטופלת סיפרה כי עברה ניתוחי חניכיים בצבא וכעת הזדקקה לטיפול בשן קדמית עליונה עקומה ושן קדמית תחתונה בולטת, כמו גם חוסר בשתי שיניים אחוריות. בבדיקתה סיפרה שנבדקה במרפאה אחרת שם הוצע לה לעקור את השיניים העקומות ולהתאים במקומן כתרי זרקוניה, ולבצע טיפול שורש ומבנים בשיניים הנותרות.

 • מקרה 3

  האתגר:

  אל הקליניקה הגיעה מטופלת כבת 21 לבדיקת שיניים שגרתית בלי שום תלונה. שיניה של המטופלות נראו יפות, נקיות מסתימות וללא כל סימן לחורים. בבדיקה מעמיקה התגלו סימנים של דלקת חניכיים מהסוג האופייני לאנשים צעירים. לאחר ביצוע צילומים, נבדקה המטופלת על-ידי מומחה חניכיים במרפאה, שאבחן כי היא אכן סובלת מדלקת חניכיים חריפה האופיינית לאנשים צעירים ועלולה לגרום לאובדן מספר שיניים, וביניהן שיניה הקדמיות.

 • מקרה 4

  האתגר:

  אל הקליניקה פנתה צעירה שהתלוננה שהשיניים שלה נראות ארוכות והן רגישות לשתיה קרה ולצחצוח שיניים. התחושה שהרגישה אף הפריעה לה לחייך. בדיקה העלתה כי המטופלת סובלת מנסיגת חניכיים חריפה, שגרמה לחשיפתו של חלק מהשן. האזור החשוף בשן רגיש לצחצוח ולשתיה קרה גם כאשר אין בו עששת. בעקבות חשיפת אזורים אלה בשיניה של המטופלת, השיניים נראו ארוכות ולא יפות.

 • מקרה 5

  האתגר:

  לפני חתונתה הגיעה אל הקליניקה מטופלת כבת 26 שהתלוננה על רווחים בין שיניה הקדמיות-עליונות לבין החניכיים, רווחים שהפריעו לה לחייך. בזמן חיוך היה נראה כאילו למטופלת יש "חורים שחורים" בין השיניים. בבדיקה התברר שלמטופלת שיניים בריאות אך הרווחים בקרבת החניכיים נוצרו בעקבות ניתוח חניכיים שעברה.

 • מקרה 6

  האתגר:

  אל הקליניקה הגיעה מטופלת כבת 42 שהתלוננה כי חסרות לה שיניים אחוריות וכי שיניה הקדמיות מתנדנדות מאוד. המטופלת לא ביקרה בעבר אצל רופא השיניים עקב חרדה גדולה, והסיבה היחידה שהגיעה לטיפול עכשיו הייתה הפחד לאבד את שיניה הקדמיות. לאחר בדיקה הוסבר למטופלת שעליה לעבור עקירה כללית של כל שיניה.